ARŞİV

SON İZLEDİKLERİNİZ


İklim 101

İklim değişikliği nedir, neden gerçekleşir, nasıl önlenir? 21 soruda kısa ve net cevaplarla sizin için derledik, yararlanabileceğiniz kaynakları önerdik.

  • 03.04.2023

İklim kavramını ve iklim değişikliğini daha iyi anlamak ve çocuklarla paylaşabilmek için bilmemiz gereken pek çok şey var. Bu konuda bilgiye daha kolay ulaşmanız için öncelikli olduğunu düşündüğümüz konuları bu metinde bir araya getirdik. Giriş niteliğinde bilgiler sunduğumuz için soru ve cevaplar şeklindeki bu derlemeye İklim 101 ismini verdik.

Yer verdiğimiz kavramlarda dünyanın işleyiş prensibini ve bunun iklim sistemleriyle ilişkisini kolaylıkla görmenizi, kafa karışıklığı yaratabilecek bazı kavramların anlamın kısa ve net ifadelerle okuyabilmenizi ve iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak, bu konuyu çocuklarla paylaşmak için atabileceğiniz adımları pratik yollarla keşfedebilmenizi amaçladık.

İklim 101 metnini baştan sona okuyabilir ya da çocuklardan gelen sorular sırasında açıp verilen cevaplardan yararlanabilirsiniz. Metin içinde yer verdiğimiz soru ve önerileri çocuklarla etkinliklerinizde kullanabilirsiniz. İklim değişikliğini anlamak ve etkilerini azaltmak için temel kavramları tanımak ve bunların yaşamla ilişkisini bilmek oldukça önemli bir yere sahip. İklim 101 dileriz sizin için de yararlı bir çerçeve olur.

İklim 101 için tıklayın.


Yorumunuzu eklemek için giriş yapın

ADRES

TEMA Vakfı Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cad.
No:22 Kat:5-6-7-8 Pk:34371 Şişli / İstanbul

© 2023 TEMA
Bu portal, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TEMA Vakfı tarafından hazırlanmıştır. Portaldaki tüm içerik TEMA Vakfı tarafından oluşturulmuş olup tüm hakları TEMA Vakfı’na aittir.
Kopyalanamaz, çoğaltılamaz, içerikten bölümler hak sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz.