Kitaplar


KATEGORİLER

ARŞİV

SON OKUDUKLARINIZ


  • 20.03.2023

Bugün Hava Nasıl?

Mevsimler hayatımızı nasıl etkiliyor? Gelin birlikte küçük bir keşfe çıkalım. Farklı hava olaylarında doğada neler oluyor, mahallemizde neler değişiyor, birlikte öğrenelim.

  • 01.03.2023

İklim Değişikliği Dergisi

İklim Değişikliği Dergisi ile hava olayları, mevsimler, iklim, iklim değişikliğinin nedenleri ve sonuçları ile hızını azaltmak için günlük hayatınızda alabileceğiniz önlemlere dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • 14.06.2023

İklim Sözlüğü

İklim değişikliğini daha iyi anlamak için seçtiğimiz 36 temel kavramdan oluşan İklim Sözlüğünü çocuklar ve gençler için hazırladık. Siz de anlamını merak ettiğiniz sözcükleri bize yazarak sözlüğü zenginleştirmemize katkı sağlayabilirsiniz.

  • 01.01.2023

Bir Orman - Minik TEMA

ʺOrmanda neler var neler. İnanmazsan ormana git bak!ʺ Bir Orman kitabı ile çocuklar ormanı ve ormanda yaşayan canlıları keşfederek öğrenmeye başlayacaklar.

  • 01.01.2023

Meşe Ağacı, Arkadaşım Olur Musun?

Bir tane ağacın bile canlılar ve yaşam için ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Meşe ağacı aracılığıyla çocuklara en yalın anlatımla ekosistem kavramını tanıştırmaya ne dersiniz?

  • 01.01.2023

Bir Orman - Yavru TEMA

Ormanda nereye bakarsan başka başka şeyler görürsün, duyarsın, hissedersin, öğrenirsin… Dünyada bu kadar büyük bir iyiliği başka kim yapabilir?

  • 07.06.2023

İklim Hakkında Konuşalım

Türkiye İş Bankası ve İş Kültür Yayınları iş birliğiyle hazırladığımız bu kitapta iklimi konuştuk. Günlük yaşamımızın iklim değişikliğine etkisi, bu etkiyi azaltmak için yapılacaklar ve merak ettiğiniz soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.


ADRES

TEMA Vakfı Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cad.
No:22 Kat:5-6-7-8 Pk:34371 Şişli / İstanbul

© 2023 TEMA
Bu portal, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TEMA Vakfı tarafından hazırlanmıştır. Portaldaki tüm içerik TEMA Vakfı tarafından oluşturulmuş olup tüm hakları TEMA Vakfı’na aittir.
Kopyalanamaz, çoğaltılamaz, içerikten bölümler hak sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz.