KATEGORİLER

ARŞİV

SON İZLEDİKLERİNİZ


İklim Değişikliği Dergisi

İklim Değişikliği Dergisi ile hava olayları, mevsimler, iklim, iklim değişikliğinin nedenleri ve sonuçları ile hızını azaltmak için günlük hayatınızda alabileceğiniz önlemlere dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • 01.03.2023
  • 4247
Görüntülemek için kitaba tıklayın.

Gezegenimizin iklimiyle ilgili bildiğimiz en temel bilgilerden biri sürekli değiştiğidir. Bilimin söylediğine göre şu anda iklim buzul çağları arası bir dönemde yer alıyor. Fakat bilim insanları günümüzdeki ısınmanın insan faaliyetleri sonucu geçmişe oranla çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştiğini ifade ediyor. Normalden hızlı bir şekilde gerçekleşen bu değişim doğadaki tüm canlıların bu değişime uyum sağlamakta zorlanmasına sebep oluyor. Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli, insan faaliyetlerinin atmosferde yarattığı etkinin sonucunda küresel ortalama sıcaklıklarda artış yaşandığını ortaya koyuyor. İşte bu normalden hızlı yaşanan değişime iklim değişikliği diyoruz.


Yorumunuzu eklemek için giriş yapın

ADRES

TEMA Vakfı Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cad.
No:22 Kat:5-6-7-8 Pk:34371 Şişli / İstanbul

© 2023 TEMA
Bu portal, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TEMA Vakfı tarafından hazırlanmıştır. Portaldaki tüm içerik TEMA Vakfı tarafından oluşturulmuş olup tüm hakları TEMA Vakfı’na aittir.
Kopyalanamaz, çoğaltılamaz, içerikten bölümler hak sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz.