KATEGORİLER

ARŞİV

SON İZLEDİKLERİNİZ


Meşe Ağacı, Arkadaşım Olur Musun?

Bir tane ağacın bile canlılar ve yaşam için ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Meşe ağacı aracılığıyla çocuklara en yalın anlatımla ekosistem kavramını tanıştırmaya ne dersiniz?

  • 01.01.2023
  • 409
Görüntülemek için kitaba tıklayın.

Çevresel problemlerin giderek arttığı günümüzde gezegenimizin geleceği için doğayı seven ve koruyan nesiller yetiştirmenin önemi de gitgide artıyor. TEMA Vakfı olarak Millî  Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz Doğa Eğitim Programlarımızla küçük yaştan itibaren çocukların doğayı merak etmesini, tanımasını, keşfetmesini ve doğaya karşı sorumlu bireyler olarak büyümesini amaçlıyoruz. "Meşe Ağacı, Arkadaşım Olur Musun?"  kitabında bir meşe ağacı aracılığıyla çocukları en yalın anlatımla ekosistem kavramıyla tanıştırıyoruz. Onlara bir tane ağacın bile canlılar ve yaşam için ne kadar önemli olduğunu göstermeye çalışıyor, sizlerin de çocukların bu keşfinde onlara rehberlik etmenizi diliyoruz.


Yorumunuzu eklemek için giriş yapın

ADRES

TEMA Vakfı Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cad.
No:22 Kat:5-6-7-8 Pk:34371 Şişli / İstanbul

© 2023 TEMA
Bu portal, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TEMA Vakfı tarafından hazırlanmıştır. Portaldaki tüm içerik TEMA Vakfı tarafından oluşturulmuş olup tüm hakları TEMA Vakfı’na aittir.
Kopyalanamaz, çoğaltılamaz, içerikten bölümler hak sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz.